Categories Teknologji

Zbulohen gjerdanë anti-5G që janë radioaktiv

Autoriteti Holandez për Sigurinë Nukleare dhe Mbrojtjen Radioaktive deklaroi, që zbuloi gjerdanë dhe aksesorë që pretendojnë që të mbrojnë nga teknologjia 5G, që lëshojnë rrezatim të dëmshëm jonizues. Ata gjetën 10 produkte që janë radioaktive dhe që dëmtojnë njerëzit që i përdorin për një kohë të gjatë.

Deri tani nuk ka prova që teknologjia 5G dëmton njerëzit raporton “BBC”. OBSH ka deklaruar, që rrjeti telefonik 5G është i sigurt dhe nuk është i ndryshëm nga rrjetet e mëparshme 3G dhe 4G. Disa njerëz në botë i kanë sulmuar antenat telefonike, për shkak se mendojnë që dëmtojnë shëndetin.

Autoriteti gjeti byzylykë për fëmijë, maska gjumi dhe gjerdanë që lëshonin lëndë radioaktive. Ata kanë informuar shitësit që është e ndaluar që ti shesin produktet dhe që duhet të ndalojnë shitjen e tyre. Konspiracionistët kudo në botë kanë bërë thirrje që njerëzit të blejnë produkte anti-5G.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME