Categories Lajme

Zbulohet kërkesa e SPAK për Interpolin: Sokol Xhura shpallet…

Prokuroria e Posaçme kundër K rimit dhe Korrupsionit i ka dorëzuar Interpolit mandat a rrestin ndërkombëtar për Sokol Xhurën, i cili dyshohet si poseduesi i një depoje a rmatimesh në Tiranë, ku u gjet një sasi rekord m unicionesh.

Xhura rezulton se 2 javë para operacionit është larguar drejt SHBA ku jetonte prej disa vitesh. Ndërkohe sipas burimeve mësohet se asenali i armëve i gjetur në  qendrën artistike “Migjeni”, është dërguar në laboratorin e policisë shkencore në policine e Shtetit, ku ekspertët janë duke kryer verifikime nëse këto armë janë përdorur neë ngjarje të tjera K riminale apo jo.

Pra, Instituti i Policië Shkencore që ndodhet në Ministrinë se Brëndshme është kthyer në një “depo” a rmësh, pasi ku a rmëve të sekuestruara 4 ditë më parë po u bëhet ekspertim balistik dhe daktilografik në a rmët l uftarake të sekuestruara janë të llojeve të ndryshme si: snajper, antitanke, k allashnikovë, pistoleta, silenciatorë, radio policie e ushtrie, optikë termikë për snajper, pjesëlë të ndryshme për modifikimin e armëve luftarake e sasi municionesh luftarake.

Arsenali i a rmëve në ndërmarrjen artistike ‘Migjeni’ e cila ishte në pronësi Sokol Xhurës u gjet falë teknologjisë. Nëpërmjet aplikacionit ‘Google Maps’ bashkëpunëtori i drejtësisq, Enver Jamaku ndihmoi drejtësinë në gjetjen e depos së a rmëve në ish-ndërmarrjen artistike ‘Migjeni’.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME