Categories Lajme

“Zhduket” kufiri midis Greqisë dhe Maqedonisë

Persona të panjohur kanë hequr më shumë se 100 gurë kufijsh në pjesën kufitare ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë, njoftoi sot policia greke.Policia në Florina, në pjesën veriperëndimore të Greqisë, tha se 105 shenja konkrete, disa prej të cilave janë në formë të një piramide të lartë dhe një metër, dhe disa janë shtylla më të vogla në formën e një cilindri, janë larguar natën ndërmjet të enjtes dhe të premten përgjatë kufirit.Një hetim është nisur në këtë incident, raportoi AP. Athina dhe Shkupi arritën një marrëveshje në korrik për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit, duke ri-emëruar Maqedoninë në Republikën e Maqedonisë Veriore, për ta dalluar atë nga provinca greke./blic

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME