Categories Lajme

“Zonja Malltezi do t’i bënte nder PD-së”, Liljana Elmazi: Sot shumica është me Berishën

E ftuar në studion e Fax News këtë pasdite ishte ish-deputetja e Partisë Demokratike Liljana Elmazi. Në një intervistë për gazetarin Albi Rakip ajo foli për zhvillimin e ditës së sotme. Ish-kryeministri Sali Berisha mblodhi sot në Pallatin e Koncerteve, Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, ku u votëbesua kryetari aktual Sali Berisha. Sakaq në Kuvend mbajti fjalën e saj edhe vajza e Berishës, Argita Malltezi.

Pyetjes se nëse zonja Malltezi do të jetë pjesë tashmë e politikës dhe e strukturave aktive të PD-së, Elmazi iu përgjigj se e mirëpret diçka të tillë. Sipas saj, është nder për PD-në të ketë në gjirin e saj zonjën Malltezi apo bashkëshortin e saj, Jamarbër Malltezin.

Liljana Elmazi: Pse duhet t’a privojmë një person që do të marri pjesë në politikë. Është një intelektuale shumë e zonja. Do të konkurrojë si gjithë të tjerët. Është normale, e mirëpres. Si zonja Argita dhe shumë zonja të tjera shqiptare, të bashkohen. Bushi i ri në Amerikë, ishte djali Bushit të vjetër. Këta të dytët janë më të suksesshëm se të vjetrit. Malltezi do t’i bënte nder PD-së. Është nder për partinë pjesëmarrja e zonjës Malltezi, por edhe e zotit Malltezi. I cili po vuan si në kohën e Enverit.

Nga ana tjetër, ajo dha edhe një mesazh për pjesën tjetër të demokratëve të Lulzim Bashës. Sipas Elmazit ata duhet të bashkohen, pasi beteja nuk është mes njëri-tjetrit por kundër Edi Ramës.

Liljana Elmazi: Beteja sot është me regjmin, jo me njëri-tjetrin. Sot shumica është me Berishën. Duhet të reshtohen krah nesh në betejen me Edi Ramën.

U bëj thirrje të gjejnë vendin e tyre, nuk është vonë. Sot ishte si Kuvendi i 11 dhjetorit. Pashë frymë, pashë ovancione. Çdo demokrat e sheh veten në atë sallë si gjeneral prapa të cilët vijnë shumë ushtarë në betejë. Sot ishte rikthimi i një fryme drejt shpëtimit të Shqipërisë dhe vendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME