Categories Lajme

Zvicër, burri del i zhveshur në rrugë dhe sulmon për vdekje një grua

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Zvicër ku një grua e cila po vraponte në një park u vra nga një burrë që kishte dalë lakuriq në rrugë. Siç raportohet si i dyshuar për vrasjen e gruas është arrestuar një 19-vjeçar.

“Të martën në mbrëmje, një grua u sulmua nga një burrë në Mannendorf, në liqenin e Cyrihut, rreth 20 kilometra në juglindje të qytetit më të madh të Zvicrës. Pak para orës 20.00, kalimtarët raportuan praninë e një burri të zhveshur në Alma Park i cili bërtiste dhe sulmonte persona të tjerë.  Shërbimet e shpëtimit, të cilat mbërritën shumë shpejt në vendngjarje, gjetën të shtrirë në tokë një grua të plagosur rëndë. Ndonëse iu dha ndihma e parë, gruaja iu nënshtrua plagëve të rënda,” thuhet në deklaratë e policisë.

I dyshuari është një 19-vjeçar zviceran i cili ka mbetur në vendin e ngjarjes dhe është arrestuar. Pas marrjes në pyetje nga policia, i riu do të dalë në prokurori për akuzën e kryerjes së një krimi të dhunshëm. Identiteti i viktimës është objekt hetimi, si dhe rrethanat e sulmit, sqaron policia, e cila kërkon gjithashtu të dijë nëse sulmuesi dhe viktima kanë njohur njëri-tjetrin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME