Categories Teknologji

Apple sjell tre iPhone të rinj këtë vit

Me sa duket, pranë pasuesve të Xs dhe Xs Max, do të vijë një version i ri i XR më i lirë. Wall Street Journal thotë se ka mësuar nga burime të brendshme që në vitin 2019 tre iPhone të rinj do të vijnë në treg. Kjo do të përditësojë të gjithë formacionin 2018: Xs, Xs Max dhe Xr më i lirë.

Sipas burimeve, shitjet e XR po ecin më keq se sa Apple priste. Fakti që modeli me ekran LCD do të ketë një pasardhës është për shkak të faktit se pajisja është planifikuar shumë kohë dhe ndoshta tashmë komponentë përkatës janë blerë nga furnizuesit. Deri në vitin 2020, nuk do të ketë më iPhone me ekran LC. Thuhet se Xs Max i ri duhet të ketë një aparat të trefishtë – një imazh përkatës është tashmë ka rrjedhur. Pasuesi i Xs dhe Xr duhet të ketë një kamera të dyfishtë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME