Categories Sport

Barazimi me Leçen mund t’i kushtojë Championsin, në Itali kryqëzojnë Hysajn: Keq!

Lacio u ndal në një barazim 2-2 në shtëpi ndaj Leçes, në një ndeshje që mund të shkonte edhe më keq për të kaltrit duke qenë se takimi u barazua vetëm në sekondat e fundit. ky barazim, e mban Lacion përkohësisht në vendin e tretë në klasifikim por një fitore e mundshme e Interit ndaj Sasuolos, e zbret në vendin e katërt ndërkohë që diferenca e pikëve me skuadrat e tjera është e ngushtë.

Titullar për Lacion e nisi edhe Hysaj por paraqitja e tij nuk ka qenë më e mira e mundshme. Në minutën e 23 kur ndeshja ishte 0-0, mbrojtësi shkodran shkaktoi një penallti e cila për fatin e tij të mirë u humb nga kundërshtari. Paraqitja e tij ndaj Leçes e detyroi Sarrin ta zëvendësonte në minutën e 58.

Sa i përket vlerësimit, Hysaj është cilësuar si një nga lojtarët më të dobët në fushë, duke marrë notën 5. Kjo notë është vënë për Hysajn si nga “Corriere dello Sport”, ashtu edhe nga “Gazzetta dello Sport”, ndërkohë që në komentin për të, thuhet: “Keq Hysaj që shkakton edhe një penallti ndaj Blin”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar”, Sylvinho dhe Ramadani flasin para ndeshjes me Suedinë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri…

LEXO ME SHUME