Categories Sport

Barcelona përmbys Alaveshin në pjesën e dytë, katalanasit iu falen këmbëve të Lewandowski-t

Këtë pasdite u zhvillua sfida mes Barcelonës dhe Deportivo Alavesh në La Ligan spanjolle, e vlefshme për javën e 13-të të kampionatit. Katalanasit fituan me përmbysje 2-1 falë dy golave të sulmuesit polak Robert Lewandowski.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e miqve, pasi që në minutën e parë shënoi Omorodion.

Më pas në të dytën ishte Lewa që mori përsipër gjithçka për t’i dhënë tre pikët ekipit të tij. Fillimisht në minutën e 53′ pas një asistimi të mbrojtësit Kounde dhe më pas në minutën e 78′ nga pika e bardhë e penalltisë, Lewa i dhuroi fitoren Barçës në stadiumin “Montjuic”.

Kjo fitore e mban Barçën në vendin e tretë pas Gironës dhe Real Madridit në kuotën e 30 pikëve. Pas ndeshjeve të kombëtareve Barcelona do të luajë në transfertën e Rayo Vallecanos.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME