Categories Lajme

Berisha flet me shifra: në Shkodër dhe në Vlorë ka më shumë se 580 anëtarë bandash

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë në RTSH’ me Lutfi Dervishin për krimin në vend.

Berisha ka folur me shifra, ndërsa ka theksuar se në Shkodër dhe në Vlorë ka më shumë se 580 anëtarë bandash.

“Në Shkodër ka banda me 180 anëtarë. Në Vlorë bandat kanë më shumë se 400 anëtarë. Por pse janë këta kaq të fuqishëm? Sepse ka mbështetje dhe lidhje politike. Hiqja mbështetjen dhe e shikojmë si sillen ata, nuk ka banditë trima”, tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME