Categories Lajme

Akuza të reja janë hedhur ndaj deputetit socialist Alket Hyseni

Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit, Supermafiozi Alket Hyseni, hajdut i tokave ne Himare!
Një avokat, i cili përfaqësonte interest e dy familjeve të kësaj zonë, ka denoncuar pranë ish-kryeministrit Sali Berisha aferat e Hysenit gjatë kohës që kryente detyrën e drejtorit të antikorurpsionit në Këshillin e Ministrave. Sipas denoncuesit, ai u kërkonte pronarëve gjysmën e vlerës së tokës duke i kërcënuar me kallëzim në prokurori.

Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit

Supermafiozi Alket Hyseni, hajdut i tokave ne Himare!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor! Ky Alket Hyseni njihet si gjobevenes ne qarkun e Vlores, kur kryente detyren e drejtorit te antikorrupsionit prane Keshillit te Ministrave! Te pakten ne dy raste, nje ne Vlore dhe nje ne Dhermi u kerkoi pronareve te tokes gjysmen e saj ne te kundert do bente kallezim ne prokurori! Te dy pronaret refuzuan dhe zotnia beri kallezim ne prokurori ku ne bashkepunim me prokurorin Troci e çuan ceshtjen ne gjykate! Njera ceshtje ka perfunduar edhe ne gjykaten e apelit dhe tjetra ne shkalle te pare eshte vendosur ne favor te pronareve! Te dy rastet i kam perfaqesuar une ne gjykate ne cilesine e avokatit dhe i kam keshilluar palet te mos pranojne presionet e ketij banditi! Te dyve u eshte kthyer toka ne kohen e qeverisjes tuaj dhe pa paguar asnje lek! Nje prej ketyre ka votuar per Rilindjen si fis dhe sot cfare i kam bere vetes, Berisha ma dha token pa asnje leke, keta duan gjysmen! Me vjen keq qe nuk mund t’ju jap emrat se nuk kam autorizimin e paleve , te cilat jane ende te trembura nga qeveria e Rilindjes! Po tu jepja emrat do te thyeja ligjin qe me detyron te ruaje sekretet e klientit dhe nuk mund te veproje pa autorizimin e tyre! Ky eshte Alket Hyseni qe e njohin mire ne Vlore dhe sidomos ne bashkine e Himares!”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Premte, 19 Prill 2024

Dashi Do të jeni të shqetësuar për shkak të disa debateve që keni pasur së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Koka’ e mafias/ Prokuroria ekuadoriane lidh shqiptarin Dritan Gjika dhe 4 persona të tjerë me pastrimin e 31 milionë dollarëve

Një gjykatës kundër korrupsionit vendosi të lidhë këtë të enjte, pesë persona të tjerë me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Gentian Bejtjas: Zbulohet një mjet tjetër i autorëve, dyshohet ka lëvizur drejt Kamzës

Hetimet për vrasjen e Gentian Bejtajt të kryer më 15 mars të këtij viti, kanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shqipëria e 6-ta në Evropë për aksidentet, ekspertët: Shkak, sinjalistika në rrugë

Raporti më i fundit i Institutit Europian të statistikave e rëndit vendin tonë të gjashtin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dyshohet se dhunoi bashkëshorten e tij, arrestohet 62-vjeçari në Korçë

Policia në Korçë ka arrestuar një 62-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.…

LEXO ME SHUME