Categories Bota

Bora mbulon Evropën: Vende të bllokuara e plot aksidente

Reshjet e borës në Evropë gjatë këtij viti kanë qenë përsëri të mëdha, dhe kanë shkaktuar kaos në pjesën më të madhe të saj. Bora dhe ngricat u kanë marrë jetën 21 personave deri tani, derisa janë shkaktuar probleme të shumëta në komunkacion, e shumë vende mbesin ende të bllokluara. Vendet si Gjermania, Zvicra, Skandinavia, Austria dhe Baltiku, po përballen me temperature nën 0.

Derisa përpos kompanive  të ndryshme të pastrimit, edhe ushtria gjermane ka dalë në shërbim për të ndihmuar në pastrimin e rrugëve dhe zhbllokimin e banorëve, transmeton gazetametro.net. Siç bëhet e ditur, Austria po përballet me sasinë më të madhe të reshjeve të borës të regjistruara deri tani, të cilat kanë bllokuar një pjesë të madhe të vendit. E situatë më e mirë nuk është as në Greqi, temperaturat atje kanë rënë në nivel shokues deri në -23 gradë Celsius, temperaturë kjo e shënuar në Follorinë.

...

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME