Bota

Të maskuar si mjekë, katër persona marrin 10 mijë euro në supermarket

Një grabitje si në filma ka ndodhur në Afrikën e Jugut, aty ku katër burra të veshur si punonjës të personelit shëndetësor kanë arritur të grabisin rreth 10 mijë euro në një supermarket.

Të mbuluar me maska dhe me me përparëse të bardha e me maska mbrojtëse, ata hynë shumë qetësisht në supermarket duke mos krijuar panik. Grabitësit i drejtuan armën arkëtares dhe i kërkuan paratë, ndërsa pasi i morën 10 mijë euro u larguan me shpejtësi nga vendngjarja.

“Katër burra që ishin veshur me rroba të bardha, hynë në një supermarket dhe u drejtuan drejtë arkëtares dhe i kërkuan paratë. Ajo iu përgjigj të gjitha kërkesave të tyre dhe fatmirësisht e gjitha mbaroi pa lëndime. Grabitësit kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash, por ne jemi vendosur në ndjekje të tyre”, është shprehur zëdhënësi i policisë Mthokozisi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: