Categories Sport

Brescia afër Seria A / VIDEO

Vijon forma fantastike e Brescias dhe kjo falë edhe Emanuele Ndoj.

Mesfushori i kombëtares shqiptare shënoi golin e fitores, 3 me 2 përballë Cremonese. 22 vjeçari konkretizoi në gol një aksion të gjatë të vendasve, për t’i dhënë 3 pikët që e mbajnë Brescian në vendin e dytë në Seria B në kuotën e 31 pikëve.

Ky ishte goli i parë i Ndoj në këtë sezon, ndërsa ka dhënë dhe 3 asiste. Nëse kampionati mbyllej këtu, Brescia do të priste një biletë për në elitë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME