Categories Lajme

Dita e sotme do të jetë me diell, temperaturat do të zbresin

Ajri i ftohtë kontinental po ndikon Europën verilindore duke sjellë stabilitet të përkohshëm të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë.

E Premte, 08 Dhjetor 2023

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 7-18 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      -7/2°C

– Zonat e ulëta       0/13°C

– Zonat bregdetare 5/12°C

Kosovë

Kosova për dt. 08 Dhjetor 2023 do të ketë kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -3°C – -1°C në mëngjes deri në -3°C – 5°C gradë Celsius në mesditë.

E Shtunë, 09 Dhjetor 2023

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim pasdite mesatare shtresore.  Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 7-18 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      -5/5°C

– Zonat e ulëta       0/13°C

– Zonat bregdetare 4/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME