Categories Sport

Dortmund një fitore larg titullit

Borussia Dortmund është vetëm një fitore larg titullit kampion për herë të 9 në histori.

Verdhezinjtë kanë mposhtur në javën e parafundit Augsburg 0-3 duke u shkëputur +2 pikë larg Bayern.

Sa i përket ndeshjesh, golat erdhën në pjesën e dytë me autor Haller 59′ 84′ dhe Brandt 90+4.

Kujtojmë se vendasit ngelën me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Uduokhai në minutën e 30.

Ndërkohë, në ndeshjen e fundit Dortmund pret Mainz ku në rast fitore shpallet zyrtarisht kampion, pavarsisht rezultatit të Bayern që luan në transfertë kundër Koln.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar”, Sylvinho dhe Ramadani flasin para ndeshjes me Suedinë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri…

LEXO ME SHUME