Categories Lajme

E kishte paralajmëruar se do e hidhte foshnjën në lumë, 32-vjeçarja jetonte me dajën në Shkodër

Jeta e një foshnje u ndërpre sapo kishte nisur, në mënyrë makabre nga nëna e saj, e cila pasi e lindi, e hodhi në ujërat e lumit Kir. 32-vjeçarja Orjana Grëmi, me origjinë nga Fieri dhe banore e lagjes “Myselim” në Postribë të Shkodrës e hodhi në ujërat e lumit Kir djalin e saj të sapolindur, me pretendimin se nuk kishte mundësi ta mbante.

E reja e pamartuar, pas lindjes më 30 dhjetor, la spitalin në 4 janar pasi kishte kryer të gjitha procedurat, madje edhe për përfitimin e bonusit si nënë e re. Ishin misionaret e kishës katolike, të cilët mesa duket kujdeseshin për të renë e cila kishte lënë qytetin e lindjes, Fierin dhe jetonte te dajat në Shkodër, ato që vunë në alarm policinë, pasi vunë re që prej 2 ditësh Orjana nuk e kishte fëmijën e saj.

Të shqetësuara, pasi e reja iu ishte shprehur se fëmijën do ta hidhte në lumë, misionarët e kishës katolike iu drejtuan për ndihmë policisë, e cila nisi menjëherë kërkimet në zonën ku dyshohej. Mëngjesin e së shtunës, në Postribë, pranë lumit Kir policia gjeti 32-vjeçaren Orjana Grëmi e cila iu tha se e kishte mbështjellë të birin e porsalindur me batanije dhe plastmas dhe e kishte hedhur në lumë. Pikërisht në vendin që 32-vjeçarja rrëfeu, policia gjeti trupin e pajetë të foshnjës. Grëmi ka rrëfyer se aktin e rëndë e ndërmori pasi ishte e vetme dhe nuk kishte me çfarë ta mbante fëmijën. Ajo u prangos me akuzën e vrasjes së djalit të saj të porsalindur.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME