Categories Lajme

E rëndë! Po punonte në varreza, shqiptari bie nga 5 metra lartësi dhe vdes në vend

Një 54-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pas një aksidenti të rëndë në punë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në provincën e Novarës, ku 54-vjeçari  ka rënë nga një lartësi prej rreth pesë metrash, teksa po punonte në varrezat e Castelletto Ticino. Sipas mediave vendase, shqiptari është dërguar me helikopter  në spital, ku i është dhënë dhe ndihma e parë nga mjekët, por plagët e rënda i kanë marrë jetën.

Në momentin e aksidentit, burri, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, kishte hipur në një shkallë. Për arsye ende të paqarta ai u rrëzua duke marrë dëmtime të rënda në kokë por edhe në shpinë.

Kujtojmë se kjo është vdekja e dytë në punë në Piemonte që nga fillimi i vitit, teksa dhe viktima e mëparshme ka qenë një tjetër shtetas shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME