Categories Showbiz

Edicioni dytë i zërave të rinj kushtuar artistes së madhe Vaçe Zela “NDERI i KOMBIT” . Vendi parë: KEJT HITAJ nga Vlora

FESTIVALI I ZËRAVE TË RINJ: “MIKROFONI I ARTË” . Në një atmosferë festive me prezencën e shumë artëdashësve, personaliteteve të artit e të kulturës e shumë të ftuar të tjerë të ardhur deri përtej kufirit, më 22 Tetor në qytetin e Lushnjës u realizua edicioni dytë i zërave të rinj kushtuar artistes së madhe Vaçe Zela “NDERI i KOMBIT”.

Në këtë festival konkuruan 14 fëmijë nga mosha 6-14 vjeç të ardhuar nga të gjitha trojet Shqiptare, me këngë nga repertori i së madhes Vaçe Zela, të cilët u vlerësuan nga një juri prestigjioze të kryesuar nga “Nderi i Kombit” Margarita Xhepa, maestro Zhani Ciko, Justina Aliaj, Shkodran Tolaj dhe Monica Micheli Ponozzo.

Çmimet fituese ishin Vendi parë: KEJT HITAJ nga Vlora fituesja e cmimit me te madh “Mikrofoni i Arte “ Vendi dytë: Rigerta Kojku nga Librazhdi.

Vendi i tretë: Arbias Pepa nga Lushnja. Çmimi i publikut: Kevin Koneta, artist i cili jeton në Itali. Vleresim special mori dhe kengetarja tjeter e Qkf Vlore Lutfie Toska .

Krenohemi me sukseset e talenteve tona te pergatitur nga prof Albana Curo !

Ndër shumë përshëndetje dhe supriza të tjera në këtë event, për nder të publikut intepretoi aktori dhe regjisori me famë botërore, i madhi Xhevat Limani , këngëtarja Justina Aliaj dhe gjatë drekës këngëtari mirnjohur Shkodran Tolaj, Fatime Kalimashi, Hysni Hoxha, Besiana Qani Mehmedi etj.

Ky Festival u pasua me një drekë për të gjithë miqtë dhe të ftuarit, shoqëruar me çmime, mirënjohje, falënderime e sete fotografike që do të jenë pjesë e historisë së Festivalit “Mikrofoni i Artë”.

Nje falenderim shkon per organizatoret e ketij festivali Bashikine e Lushnjes si dhe drejtorin e festivalit z Adriatik Gega ,per organizimin perfekt te ketij festivali . #BashkiaVlore #bashkiaLushnje. Albana Curo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Besi dhe Xhensila nën hetim? Avokatja: Divorci, manovër për të shpëtuar pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj,…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Jam mbesa e Dritëroit, e kam xhaxha…” / Si përfundim, kjo është lidhja biologjike mes Ilnisës dhe Dritëro Agollit!

Shpesh herë Ilnisa është shprehur se është mbesa e Dritëro Agollit dhe e ka xhaxha…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Legalizimi i kanabisit, Albi: Lejimi mund të sjellë minimizim përdorimi (Video)

Pas sfidës që produksioni vuri përballë banorët e shtëpisë, kanë nisur debatet mes çifteve lidhur…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

BAFTA Awards 2024, lista e plotë me filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar

BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Ikja jote më la pa frymë”, Eni Çobani humb njeriun e shtrenjtë

Një njeri shumë i shtrenjtë për Eni Çobanin është ndarë nga jeta. Juristja ka bërë…

LEXO ME SHUME