Categories Lajme

Gjendet në morgun e Barcelonës zemra e Saimir Sulës! Pritet dorëzimi tek familjarët e të ndjerit

Është gjetur zemra e Saimir Sulës, shqiptarit i cili ndërroi jetë në rrethana misterioze në një spital në Spanjë, pasi u infektua me virusin Covid-19.

Gjykata e Apelit në Spanjë ka vendosur të kthejë për autoritetet shqiptare zemrën e sekuestruar të ndjerit Saimir Sula. Ky vendim i hap rrugë kërkesës për kthimin e zemrës, e cila në javët në vijim pritet të merret zyrtarisht nga një grup hetuesish shqiptarë dhe t’i dorëzohet më pas familjarëve.

Megjithatë ende nuk dihet nëse familjarët e Sulës do t’i bashkohen grupit hetimorë në marrjen në dorëzim të zemrës. Më pas, çështja do të shoqërohet me një tjetër procedurë ligjore në Tiranë, atë të lejes për zhvarrosjen e të ndjerit dhe bashkimin e trupit me zemrën, sic u mesua nga emisioni “Fact Check” ne mcn.

Pas më shumë se tre vitesh merr fund historia që tronditi opinionin publik në Shqipëri, ku një i ri shqiptar erdhi i pajetë nga Barcelona, Spanjë dhe atij i mungonte zemra.

Vdekja e çuditshme u pasua nga një sërë misteresh. I riu shkoi në spital në Spanjë, pasi ishte infektuar nga pandemia e koronavirusit, por ndërroi jetë në spital. E motra, Majlinda nuk e pranoi versionin e spitalit sepse pa mavijosje në trupin e vëllait të saj dhe kërkoi që kufoma do të transferohej në Shqipëri, ku edhe iu bë një ekspertizë e dytë nga e cila u mësua se trupi kishte mbërritur pa zemër.

Edhe sot e kësaj dite familja e viktimës pohon se ende nuk e dinë se çfarë i ndodhi Saimirit atë natë, dhe pse trupi mbërriti në Tiranë pa zemër.

Mediat spanjolle ka kontaktuar me Spitalin del Mar, nga ku nuk kanë pranuar të bëjnë asnjë deklaratë, megjithatë hetimet kanë nisur edhe pse ende nuk ka asnjë përgjigje zyrtare për të mbyllur dosjen e për të vendosur drejtësinë në vend.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME