Categories Lajme

Goditet banda shqiptare në Ancona, në biznesin e Lëndëve narkotike edhe gjyshja 64-vjeçare

Goditet një biznes i vërtetë familjar me bazë në Falconara të Anconës. Kjo ka çuar në arrestimin e 7 personave. Për pasojë është shkatërruar një familje e cila merrej me prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Në prangat e policisë ka rënë koka e bandës, një 32-vjeçar shqiptar, vëllai i tij i vogël 29-vjeçar; një senegalez 47-vjeçar; një italiane 35-vjeçare; gruaja e kapos dhe një gjyshe 64-vjeçare, e cila ishte mjaft aktive në dyqanin poshtë shtëpisë, ku edhe prodhohej droga. Një urdhër detyrim paraqitje u lëshua për një 56-vjeçar, i cili luante rolin e mbajtësit të parave.

Banda e fshihte drogën në një vrimë afër shtëpisë, ku edhe jetonin 4 fëmijë dhe më pas klientët shkonin dhe e merrnin. Gjatë operacionit, policia sekuestroi një kg hashash dhe 40 gram kokainë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME