Categories Lajme

Granit Gjana në SPAK: Kam dhënë dorëheqjen, do përballem me drejtësinë si qytetar i lirë

Ish-Prefekti i Kukësit, Granit Gjana ditën e sotme u paraqit në SPAK pas vendimit të djeshëm për ta pezualluar nga detyra pasi akuzohet per shelje të barazisë në tendera.

Gjykata e Posaçme vendosi sot vijimin e masës së sgurisë pezullim nga ushtrimi i funksionit të Perfektit të qarkut Kukës”.

Gjana pasi ka dalë nga Gjykata ka deklaruar se ka dhënë dorëheqejn nga posti dhe do të përballet me drejtësinë si nëj qytetar i lirë.

Gjana: Po ndjek rrugën ligjore, kam dhënë dorëheqjen si prefekt i qarkut për tu përballur me drejtësinë si qytetar i lirë. Nuk kam shkelur proceduarat.

Ai dyshohet se ka shkelur procedurat me tenderin e blerjes së karburantit me vlerë 121 milionë lekë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME