Categories Lajme

Mes tymueseve dhe shpërthimeve me shashka, miratohet me 74 vota pro buxheti 2024, mbyllet seanca

Mazhoranca ka miratuar buxhetin e 2024 dhe paketën fiskale për 7 minuta mes tymueseve dhe shpërthimeve me shashka nga deputetët e opozitës.

Buxheti dhe paketa fiskale u miratuan pa debate dhe pa diskutime në Kuvendin e Shqipërisë me 74 vota pro nga PS, pas kaosit të krijuar në sallën parlamentare ku, ashtu si në seancat e kaluara, ligjvënësit opozitarë grumbulluan karriget pranë foltores dhe ndezën tymuese.

Risi gjatë kësaj seanca ishte hedhja e shashkave që u dëgjuan në sallën e Parlamentit gjatë kohës së deputetët e PS-së votonin duke ngritur kartonët për miratimin e buxhetit 2024, ndërsa ligjvënësit opozitarë i binin tavolinave.

“Turp”, “turp”, dëgjohen duke bërtitur deputet e PD-së në sallë pas mbylljes së seancës 7 minutëshe.

Kjo është hera e parë që në Kuvendin e Shqipërisë buxheti miratohet nen për nen pa diskutime dhe në një kohë rekord.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

E rëndë/ “Nuk ndihem mirë”, shqiptari ndërron jetë në farmaci

“Nuk ndihem mirë”. Fill pasi tha shqetësimin e tij, kolegu e çoi drejt farmacisë më…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nga pritja te konferenca Rama-Zelensky, detaje nga Samiti për Ukrainën, që mbahet të mërkurën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, në kuadër…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, “blindohet” Tirana, bllokohen disa akse rrugore (Njoftimi)

Në datat 28 dhe 29 shkurt, në Tiranë, do të zhvillohet Samiti për Ukrainën dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

EMRI/ Vritet shqiptari në Malin e Zi, pjesë e grupit kriminal, arrestohet autori i dyshuar

Një shtetas shqiptar, ish-pjesëtar i klanit Skaljar, Edmond Mustafa është vrarë mëngjesin e sotëm (27…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Omnitele konfirmon: One Albania ka rrjetin më cilësor në vend

Rrjeti i One Albania merr pikët maksimale për thirrjet zanore, data dhe përdorimin e aplikacioneve.…

LEXO ME SHUME