Categories Sport

Hap i madh/ Mesfushori Vlonjat kalon tek Dinamo e Zagrebit

Një nga talentet shqiptare, por që nuk është marrë ndonjëherë në konsideratë nga trajneri Kristian Panuçi, është pikërisht Françesko Tahiraj. I riu nga Vlora, që e ka nisur në akademinë e Juventusit, luante prej 2015 në Slloveni.

Një sezon tek Zavrc, ndërsa preh 2016 ishte pjesë e Aluminij. Plot nëntë gola të realizuar në Slloveni, në 18 ndeshje të zhvilluara. Tahiraj nuk është marrë kurrë në konsideratë nga Panuçi, ndërsa ka qenë pjesë e moshave U-19, por vetëm 4 vite më parë. Ditën e sotme, siç raporton RTK në Kosovë, Tahiraj ka gjetur akordin me Dinamon e Zagrebit, dhe gjithashtu ka kyrer edhe vizitat mjekësore, dhe tashmë mbetet vetëm zyrtarizimi, që mesfushori të quhet pjesë e klubit kroat. Plot nëntë gola të realizuar në Slloveni, në 18 ndeshje të zhvilluara. Tahiraj nuk është marrë kurrë në konsideratë nga Panuçi, ndërsa ka qenë pjesë e moshave U-19, por vetëm 4 vite më parë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME