Categories Lajme

I ekstraduar në Shqipëri për grabitje, shqiptari rikthehet në Britani dhe ekspozon jetën e luksit në TikTok

Një shqiptar i ekstraduar nga Britania e Madhe për të vuajtur dënimin për grabitje në banesa është kthyer në Britani – duke pozuar në rrjetet sociale me supermakinën e tij Lamborghini. Aleksandër Vishaj, 33 vjeç, u deportua nga Britania e Madhe në vitin 2021 për t’u përballur me akuzat për vjedhje dhe dëmtime kriminale në Gjermani.

Ai kreu tre muaj burg atje përpara se të kthehej në Shqipëri nga ku më pas udhëtoi drejt Britanisë, duke e konsideruar veten si “Mbreti i TikTok” dhe ekspozon jetën e tij luksze të rreme. 33 vjeçari pretendon se ka hequr dorë nga krimi dhe këmbëngul se financon stilin e jetës së tij me shampanjë si një lojtar profesionist pokeri, videograf dhe “folës motivues”.

Ai ka shfaqur pasurinë e tij me rrobat e stilistëve sportivë teksa ka treguar Lamborghini Gallardo Spyder të regjistruar në Britani, me vlerë 70,000 £. Media britanike shkruan se Vishaj postoi një video javën e kaluar nga një apartament luksoz në Londër, duke bërë thirrje për mbështetje nga bashkëqytetarët shqiptarë në një lojë në Tik Tok.

Ai vazhdoi të humbasë lojën me një arab të pasur pasi vëllai i tij Doriani tha në internet se ishte aq i sigurt në aftësitë e kumarit të vëllait të tij, saqë do të digjte Mercedesin e tij prej 54,000 £ live online nëse Vishaj humbiste. Doriani e mbajti fjalën e tij dhe postoi pamje të drejtpërdrejta të tij duke djegur makinën në qytetin e Kukësit. Ai mendohet se ka përdorur një pasaportë të rreme për t’u kthyer në Mbretërinë e Bashkuar me avion ose traget pasi kishte hyrë legalisht në një vend të BE-së në një skemë të heqjes së vizave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME