Categories Politike

Rama mungoi, Kryemadhi: Jemi në diktaturë politike, sot u tregua se s’kemi Kuvend

Interpelanca e kërkuar nga deputetët e opozitës me kryeministrin Edi Rama për çështjen “McGonigal”, nuk u zhvillua për shkak të mungesës së kreut të qeverisë. Kësisoj ashtu sikurse nisi seanca plenare u mbyll mes kaosit. Në një deklaratë për mediat pas përfundimit të seancës plenare deputetja Monika Kryemadhi tha se kjo tregoi se nuk ka demokraci.

“Sot seanca parlamentar tregoi edhe njëherë se këtu demokraci nuk ka më, nuk ka as sistem hibrid, por një diktaturë injorance. Më pas është edhe diktatura politike që nëpërmjet saj paratë e qytetarëve shqiptarë janë paguar për xhepat e McGonigal. Do shikoni se janë me qindra mijë euro të paguar ish-zyrtarin e FBI që ka përdorur në mënyrë të paligjshme emrin dhe simbolin e  institucioneve amerikane për të ushtruar shantazh për të kërcenuar opozuitën dhe shumë biznese. Sot u tregua se ska parlament. Sot u tregua se s’kemi Kuvend.”- tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Marrëveshja për migrantët, Rama: Shqipëria qëndron bashkë me Italinë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pas ratifikimit nga Parlamenti të protokollit me qeverinë italiane,…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

KQZ ndan fondet për partitë politike për vitin 2024, sa para merr PS dhe PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka ndarë sot fondet e vitit 2024 për Partitë politike. Në…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Balluku hap TikTok dhe ‘falënderon’ gjobëvënësit: Më ndiqni se do të hedh video pikante

Belinda Balluku ka hapur një llogari të saj në rrjetin social TikTok. Në një reagim…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Rama: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, interes strategjik i SHBA-së

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në konferencën me sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken vlerësoi…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Ilir Meta akuza qeverisë: Shqipëria mbytet me vaj palme dhe qumësht pluhur

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale…

LEXO ME SHUME