Categories Bota

Indonezi, Autoritetet djegin një ”mal” me lëndë narkotike

Policia indoneziane shkrumboi një ”piramidë” prej 800 kilogramësh marijuanë duke e demonstruar në mënyrë spektakolare asgjësimin e kësaj droge të paligjshme. Autoritetet e provincës Aceh, në veriperëndim të këtij shteti me shumicë myslimane, shkatërruan qindra paketime me marijuanë si dhe 19 kilogram metamfetaminë të sekuestruar këtë vit nga policia. Pesë të dyshuarit në biznesin e drogës, me veshje ngjyrë portokalli u detyruan të marrin pjesë në këtë spektakël të pazakontë.

Provinca e Aceh-ut është një rajon konservator i shtrirë në skajin ekstrem të ishullit të Sumatras. Një sërë shkeljesh përfshirë konsumin e alkoolit, homoseksualitetin dhe tradhtinë bashkëshortore dënohen me goditje me kamxhik në publik. Indonezia regjistrohet në mesin e shteteve më ndëshkues në fushën e drogave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME