Categories Lajme

Ishte nisur drejt Ukrainës, fundoset një anije mallrash në brigjet e Turqisë, 3 të vdekur

Një anije mallrash me flamur të Guinea-Bissau me 14 anëtarë të ekuipazhit në bord u mbyt në brigjet e Mesdheut në Turqi të mërkurën dhe tre prej tyre kanë humbur jetën.

Pesë persona u shpëtuan ndërsa përpjekjet vazhduan për të gjetur ekuipazhin tjetër të zhdukur, thanë zyrtarët dhe raportet e lajmeve.

“Joe 2” u mbyt në brigjet e Kumluca, në provincën e Antalias, ndërsa po shkonte për në Ukrainë nga porti turk i Iskenderun, tha guvernatori Ersin Yazici. Ai po transportonte alumin, sipas agjencisë shtetërore Anadolu.

Shkaku i fundosjes së anijes nuk ishte menjëherë i qartë. Një hetim ka nisur nga zyra e kryeprokurorit për Kumluçën.

Komanda e Rojës Bregdetare Turke tha se mori një telefonatë fatkeqësie në orën 3:47 të mëngjesit dhe dërgoi një anije, disa varka dhe dy helikopterë. Dy anëtarë të ekuipazhit u shpëtuan nga helikopterët e rojes bregdetare ndërsa tre të tjerë u shpëtuan nga anije të tjera në zonë, tha ai.

I gjithë ekuipazhi ishin shtetas sirianë.

Përpjekjet e shpëtimit po pengoheshin nga një stuhi, raportoi Anadolu.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME