Categories Sport

Katar 2022/ Pesë minuta për avantazhin, Portugalia ndëshkon Korenë e Jugut

Kore e Jugut-Portugali 0-1

Kronika e ndeshjes: 5′ Portugalia gjen rrugën e rrjetës me anë të Horta, sulmuesi nuk fal nga fare pranë portës së Kim

Portugalia kërkon të ruajë ecurinë perfekte në Grupin H teksa luan si e kualifikuar ndaj Koresë së Jugut pasi është në kuotën e gjashtë pikëve. Koreano-jugorët nuk e kanë në këmbët e tyre kualifikimin, mirëpo shpresojnë tek surprizat teksa aktualisht me një pikë mbajnë vendin e tretë në Grupin H.

Sa i përket formacioneve, trajneri Fernando Santos i luzitanëve ka bërë disa ndryshime nga ndeshjet e mëparshme duke aktivizuar edhe disa lojtarë që kanë pasur më pak minuta si Vitinha, Matheus Nunez, Horta apo Joao Mario ndërsa bie në sy mosaktivizimi sërish i Leoas të Milanit. Nga ana tjetër, sigurisht që ylli i Koresë së Jugut, Heung Min Son është në fushë për të udhëhequr kombëtaren e tij drejt një misioni tejet të vështirë.

Formacionet zyrtare:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME