fbpx
Lajme

VIDEO/ Trump del nga spitali për të përshëndetur qytetarët

Presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur me maskë në autokolonën presidenciale, teksa ka përshëndetur disa qindra qytetarë që ishin grumbulluar për të treguar mbështetjen ndaj tij.

Doktorët u shprehën se Trump pati ulje të menjëhershme të nivelit të oksigjenit dy ditë më parë, por gjendja e tij tashmë është stablizuar dhe mund të kthehet në Shtëpinë e Bardhë.

Para shfaqjes se tij ne publik, stafi i Shtëpisë së Bardhë postoi një video të presidentit në Twitter ku Trump u shfaq duke thënë se kishte për të gjithë dashamirësit një “surprizë të veçantë”.

“Kam mësuar shumë për COVID [koronavirusin kinez]”, tha ai në video. “Kjo është shkolla e vërtetë, le ta lexojmë dhe ta kuptojmë atë.” Dr. Sean Dooley, një pulmonolog në Walter Reed, tha se presidenti ka qëndruar pa ethe që nga e Premtja në mëngjes dhe funksionet e tij të zemrës, veshkave dhe mëlçisë janë të gjitha normale.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button