Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit që do të përfaqësojë vendin në Kampionatin Europian 2024 në Gjermani. Lista ka 27 futbollistë, ku disa emra të njohur si Cikalleshi, Bare, Uzuni nuk janë përfshirë.

Lista e kombëtares:

Elhan Kastrati

Simon Simoni

Thomas Strakosha

Naser Aliji

Arlind Ajeti

Ivan Balliu

Berat Gjimshiti

Elseid Hysaj

Ardian Ismajli

Marash Kumbulla

Enea Mihaj

Mario Mitaj

Amir Abrashi

Kristjan Asllani

Nedim Bajrami

Klaus Gjasula

Qazim Laçi

Enerst Muçi

Ylber Ramadani

Jasir Asani

Armando Broja

Mirlind Daku

Arbër Hoxha

Rey Manaj

Taulant Seferi

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi është shpallur kampione e Evropës në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë,…

LEXO ME SHUME