Categories Sport

“Me Brojën në fushë nuk do të dilte 4 plus”, Sokol Kushta: Nuk është rastësi që Reja bën fushatë për presidentin e FSHF-së

Sokol Kushta, një nga legjendat e futbollit shqiptar, ka thumbuar drejtpërdrejt trajnerin e Kombëtares shqiptare, Edy Reja, si dhe presidentin e FSHF-së. Në një status në profilin e tij në Facebook, Kushta shkruan:

Që Broja është lojtar klasi, nuk ka nevojë ta them në këto momente…Thjesht tani unë po e shijoj këtë djalë, duke e parë çdo 3 ditë. Por “kënaqësia” më e madhe që po shijoj është lëpirja qe po i bëjnë shumica e gazetarëve, që ishin kundër para dhe pas ndeshjes në Londër.

Ishin ata që dolën pro trajnerit dhe presidentit…dmth kundër Brojës. Unë isha i sigurtë që po të qe në fushë, Broja pjesa e parë nuk do dilte 4 plus. Dhe zgjidhja qe ulja në tribunë me preteksin që Broja është kapriçoz.

Dhe nuk është rastësi që trajneri i Kombëtares del dhe bën fushatë për presidentin e FSHF-së. Veprim absurd! Nuk e di në cilin shtet do ndodhte kjo gjë që trajneri i Kombëtares të bëjë fushatë për presidentin e futbollit.BW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME