Categories Kuzhina

Qiqra kremoze me spinaq

Recete nga znj Eneida
Përbërësit

200 gr. qiqra të thata
1 qepë
1 patate
1 dorë spinaq

Kripë
vaj ulliri
Piper
Kurkuma
Lëkura e nje limoni

Përgatitja

Skuqim qepën në vaj ulliri derisa të marri ngjyrën kafe të lehtë dhe të jetë zbutur totalisht. Shtojmë qiqrat dhe ujë nga qiqrat. I ziejmë mirë bashkë dhe shtojmë edhe spinaqin me pataten.
I ziejmë për 30 minuta akoma, shtojmë kripë, piper, kurkuma, lëng limoni dhe i kemi gati.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME