Categories Sport

Miqësorja/ Shqipëria kapitullon ndaj Italisë

Shqipëria është mposhtur 1-3  nga Italia në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Air Albania”.

Kuqezinjtë zhvilluan përgjithësisht një ndeshje të mirë, kur dy traversa për pak sa nuk përfunduan në rrjetë.

Kombëtarja e nisi mjaft mirë sfidën teksa gjeti golin me Ismajlin i cili realizoi me kokë në minutën e 16′.

Por vetëm katër minuta zgjati avantazhi pasi Di Lorenzo realizoi lehtësisht brenda zonës.

Pesë minuta më vonë, italanët shënuan sërish këtë herë me sulmuesin e Freiburg, Grigo.

Në pjesën e dytë ishte sërish Grifo ai që realizoi dhe golin e 3-të.

Ndërkohë, më 19 nëntor Shqipëria luan një tjetër miqësore këtë herë ndaj Armenisë.

SHQIPËRI-ITALI 1-3
16′ Ismajli / 20 Di Lorenco, 25′, 64′ Grifo

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME