Categories Lajme

Në Itali paguhet prerja e sanduiçit/ Bëhet virale fatura e pushuesit të inatosur

Një turist u ankua në Tripadvisor për faturën e një restoranti luksoz në rajonin e Liqenit të Como-s në Itali, ku i ishte faturuar dhe një tarifë shtesë për prerjen e sanduiçit në gjysmë.

Ai thotë se porositi një sanduiç vegjetarian me patate të skuqura në Bar Pace në Gera Lario, në skajin verior të liqenit. Por pasi konsumoi ushqimin të cilin e ndau me një mikë të tij në faturë konstatoi pagesë ekstra prej 2 eurosh.

Kjo vetëm për ndarjen e sanduiçit, që kushtonte 7.5 euro.  “Kërkesat shtesë kanë kosto”, tha pronarja Cristina Biacchi për La Repubblica, ndërsa shtoi se për servirjen e ushqimit u përdorën dy pjata dhe kjo rriti punën tek stafi pasi më pas duhet të laheshin.

“Nuk ishte një sanduiç i thjeshtë i thekur, kishte edhe patate të skuqura brenda. Na u desh kohë për ta ndarë në dysh”, tha pronarja, ndërsa vuri në dukje se klienti nuk u ankua për pagesën shtesë pasi nëse do ta bënte ajo do ta hiqte nga fatura.TOPCH

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME