Categories Sport

Në Vlorë qetësohen, arbitrimi korrekt

Ndeshja mes Flamurtarit dhe Partizanit i ishte besuar Enea Jorgjit. Gjyqtari nga Elbasani e menaxhoi mjaft mirë ndeshjen, edhe pse rastet e diskutueshme nuk ishin të shumta. Jorgji mendoi që të tregonte autoritetin e tij që në minuta e para, teksa pa u mbushur 15 minuta lojë e kishte nxjerrë katër herë kartonin e verdhë.
I vetmi rast i diskutueshëm ishte ai i pjesës së dytë, kur “demat” pretenduan për një 11-metërsh. Asani goditi topin nga brenda zone dhe Pollozhani e devijoi me dorë. Gjyqtari vijoi lojën me të drejtë, pasi shihet se lojtari i kuqezinjve e ka dorën në pozicion natyral dhe distanca është shumë e afërt, duke mos i lënë mundësi lojtarit vendas që të reagojë, për të larguar dorën./pellgje

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi është shpallur kampione e Evropës në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë,…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Gjimshiti: Krenari dhe lumturi, e merituam kualifikimin ndaj Liverpoolit

Atalanta shkroi historinë përballë Liverpoolit. Skuadra e Gasperinit eliminuan skuadrën e Klopp, duke siguruar një…

LEXO ME SHUME