Categories Lajme

Një gropë gjigante hapet në Napoli, ‘përpin’ poshtë makinën me dy të rinj

Një gropë e madhe si humnerë që u hap pak pas orës 5 të mëngjesit të sotëm, në Napoli, në via Morghen “gëlltiti” dy makina, njëra prej tyre teksa kalonte pranë.

Në total, katër persona u plagosën, dy prej tyre turistë, që po qëndronin në një “Bed & Breakfast” ngjitur me zonën e shembjes. Një prej të plagosurve, që ndodhej në makinë, u transportua në spital pasi kishte pësuar një traumë në kokë, por pas mjekimit u la i lirë.

Autoritetet lokale kanë dyshime se shembja e madhe mund të jetë shkaktuar nga vërshimi i ujit të krijuar nga tubacionet. Pjesa më e madhe e zonës aktualisht nuk ka furnizim me ujë për të lejuar operacione të sigurisë. 20 familje janë evakuuar nga një ndërtesë aty pranë.

Në media dhe rrjetet sociale po qarkullojnë video dramatike që dokumentojnë shpëtimin e personave të përfshirë dhe të bllokuar në makinë. Një shtyllë e madhe ndriçimi rrugor dhe një tabelë rrugore gjithashtu përfunduan në gropën e madhe. Të njëjtin fat pati edhe një pemë e madhe e cila do pritet së bashkë me një tjetër ngjitur me të.

Puna e autoriteteve lokale vijon për zbardhjen e shkakut të hapjes së gropës.

Voragine a via Morghen, persone intrappolate in auto vengono salvate

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME