Categories Lajme

Njërin e vrau dhe tjetrin e plagosi, ja kush është 70 vjeçari që qëlloi ndaj fqinjëve në Kamëz

Ky është 70 vjeçari Maliq Marku që vrau me armë zjarri mesditën e së enjtes në Kamzë 55 vjeçarin Shefqet Hasa dhe plagosi Besim Keçën. Autori u arrestua në banesën e tij dhe iu sekuestrua arma e krimit. Më herët u raportua se autori dhe viktima jetonin në të njëjtën lagje dhe konflikti mes tyre është bërë një kanal.

Gazetari Ervin Leka raportoi se autori kishte 7 ditë që ishte kthyer nga Anglia dhe kishte dashur që kanalizimet e ujërave të zeza në banesën e tij t’i kalonte në një kanal që ishte hapur më parë nga banorët. Por është kundërshtuar nga Shefqet Hasa si edhe banorë të tjerë, bashkë me të plagosurin Besim Keça.

Ujësjellësi ka bërë piketimin ndërsa 2 fqinjët, para se të ndodhte ngjarja i kanë thënë që nuk do ta lidhte pasi nuk kishte paguar më herët para. Në gjaknxehtësi e sipër autori ka marrë pistoletën dhe ka qëlluar.

Ndërkohë Maliq Marku ka kontaktuar me ujesjejlles kanalizimet e Kamzes të cilët kanë ardhur dhe kanë bërë piketimet pikërisht në kanalin që ishte hapur nga banorët privatisht

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emrat/ Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, arrestohen 2 persona në Librazhd

Policia në Librazhd ka ndaluar dy persona, që dyshohet se kanë vjedhur kamerat e sigurisë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sarandë/ U kap me doza cannabisi dhe një mjet prerës (thikë), në automjet, vihet në pranga 46-vjeçari

Sarandë/Goditje të njëpasnjëshme në kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2”, kundër veprimtarisë kriminale të shitjes në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante kanabis në makinë për ta shitur, në pranga 32-vjeçari në Shkodër. Sekuestrohen edhe 115 fara lëndë narkotike

Një 32-vjeçar është vënë në pranga në Shkodër, pasi iu gjet në makinë lëndë narkotike…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati mbrëmjen e djeshme në Marbella të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

DETAJE/ Si doli pronar tokash në Spitallë qytetari 7 vjet pasi kishte ndërruar jetë! Skema e përdorur për tjetërsimin e pronës

Qindra mijëra metra tokë rezultuan të tjetërsuara në zonën e Spitallës në Durrës. Tjetërsimi sipas…

LEXO ME SHUME