Categories Lajme

Partia Demokratike Konispol feston 32 -vjetorin !

Nga Bujar Leskaj .Partia Demokratike Konispol feston 32 -vjetorin !
Më 18 shkurt 2023,së bashku me Sekretarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë z.Flamur Noka, me drejtues të Partisë Demokratike Sarandë, ishim në Konispol, për të kujtuar dhe kremtuar 32 Vjetorin e Degës së Partisë Demokratike Konispol.
Dega e Partisë Demokratike Konispol është themeluar në 17 Shkurt 1991, nga një grup intelektualësh të qytetit .
Kujtuam drejtuesit e kësaj dege, themeluesit e saj, kontributorët dhe intelektualët të cilët kanë qenë pjesë integrale e drejtimit dhe kontributit të dhënë ndaj kësaj Dege.
Shpreha mirënjohjen dhe falenderimet ndaj konispolatëve dhe në veçanti ndaj demokratëve të Konispolit për mbështetjen e dhënë ndaj Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit 2021.
Gjithashtu, u jam mirënjohës për maturinë dhe pjekurinë që kjo zonë, kjo degë, dega e Partisë Demokratike Konispol ka treguar përgjatë zhvillimeve që kanë karakterizuar Partinë Demokratike gjatë 2 viteve të fundit.
32 vjetori i Degës së Konispolit është një përvjetor i vecantë për demokratët e Konispolit, në vigjilje të fushatës elektorale, për zgjedhjet vendore të 14 Majit.
Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Konispolit, i dalë nga vota e çdo demokrati të Konispolit, në procesin e Primareve, biznesmeni dhe intelektuali z.Fatmir Shero.
Shpreha mbështetjen e pakursyer morale, politike e personale ndaj kandidatit për Bashkinë e Konispolit z.Fatmir Shero, i cili është i lidhur pandashmërisht e shpirtërisht me Konispolin dhe rrethinat e saj, me çdo banor të kësaj zone. Z.Fatmir Shero , biznesmen i suksesshëm,karakterizohet nga një karakter i fortë, intelektual i spikatur është i hapur e popullor me çdokënd dhe shfaq si virtyt kryesor dashurinë dhe respektin për punën dhe Konispolin.
Jam besimplotë se z.Fatmir Shero do të jetë kryetari i ardhshëm i Bashkisë Konispol, vizioni i të cilit do e kthej këtë Bashki në një nyje të rëndësishme tregtare, bujqësore, ekonomike e turistike.
Alternativa e së ardhmes, prosperiteti i zonës, fushata aktive e plot energji, përfshirja e intelektualëve të zonës në fushatë, programi i kthimit të Konispolit në një pikë të rëndësishme strategjike, do të jenë faktorët bazë që do e çojnë z.Fatmir Shero dhe Partinë Demokratike të Konispolit drejt fitores.
Mirënjohës e falenderues për punën e pakursyer e qëndresën e treguar të kësaj dege, përgjatë të gjitha viteve.
Drejtuesit e degës Sarandë dhe Konispol dhe Sekretarii Përgjithshëm i PD ,z .Noka , shpërndan çertifikata mirënjohje dhe vlerësimi për themelues e drejtues të Partisë Demokratike Konispol.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME