Categories Lajme

Prapa hekurave, por droga me fytyrën e bosit italian mbush tregun

Ndonëse tashmë ndodhet prapa hekurave, bosi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro mbetet ende protagonist.

Mbi 13 kg drogë përfshirë hashash, kokainë dhe marijuanë, të ndara në pako me foton e mafiozit u sekuestruan nga karabinierët gjatë kontrollit në një magazinë që ishte përshtatur dhe si laborator për paketimin e drogës.

Për ditë të tëra, ushtarakët kishin survejuar hyrjen e magazinës në periferi të Marsala, derisa ndaluan një 28-vjeçar që doli prej ambienteve të saj me më shumë se 50 gramë kokainë të pastër.

Në magazinë karabinierët gjetën lloje të ndryshme droge, mes të cilave pako hashashi me fotot e Salvatore Riina-s dhe personazhit të “Kumbarit”.Ushtria sekuestroi gjithsej 13 kg hashash, 700 gramë kokainë të pastër dhe 700 gramë marijuanë që ndodheshin në qese të ndryshme plastike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 22 Maj 2024

DASHI Do të flisni shumë me atë që keni në krah sot, por do ta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Një çift shqiptarësh dhunohen ashpër nga 3 persona në mes të rrugës në Greqi

Një konflikt i dhunshëm ka ndodhur mëngjesin e së martës në Athinë mes pesë personave.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosje me armë zjarri në Durrës/ 24-vjeçari paraqitet në spital, ngrihen pika kontrolli në zonë

Një 24-vjeçar është plagosur në rrethana ende të paqarta për policinë e Durrësit. Mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nami në Vlorë/ 5 shoferë të arrestuar në 2 javë, vendosen mbi 6300 gjoba nga Rrugorja

Policia Rrugore e Vlorës ka bërë bilancin e saj në 14 ditët e fundit. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjirokastër, plagosi me mjet prerës (thikë) 2 shtetas, vihet në pranga 45-vjeçari

Gjirokastër, Gjatë një konflikti të çastit, plagosi me mjet prerës (thikë) 2 shtetas, kapet dhe…

LEXO ME SHUME