Categories Sport

Rrahmani drejt Napolit, zbulon detajet e marrëveshjes

Amir Rrahmani gjithnjë e më pranë Napolit. Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës është kthyer në një objektiv konkret për klubin e Aurelio De Laurentiis, që nën drejtimin e Gennaro Gattusos kërkon të rikthehet te lavdia. Lojtari i Hellas Verona ngjalli interesin e skautëve blu, së bashku me shokun e tij të skuadrës, Amrabat.
Aftësitë e Rrahmanit për të luajtur me 4 futbollistë në prapavijë, loja në ajër dhe forca për tu përballur tek për tek me kundërshtarin dhe eksperienca te një klub italian, siç është Verona e bën 25-vjeçarin futbollistin ideal për Napolin.

Bisedimet mes palëve janë futur në fazë mjaft të nxehtë, me Rrahmanin që ka gjetur akordin për kontratë 5-vjeçare me Napolin dhe natyrisht pagë më të lartë. Gjithçka pritet të zyrtarizohet gjatë muajit janar, me kushtet që janë vulosur në blerjen përfundimtare të tij për shifër mes 10-12 milionë euro, me kusht që Napoli të lejoj të qëndrojë në Veneto deri në fund të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME