Categories Lajme

Shqiptarët prisnin në aeroport rumunin me valixhe, sekuestrohen 100 mijë euro false

Një 24-vjeçar është kapur në aeroportin Këln-Bon me para të falsifikuara me vlerë nominale gati 100 mijë euro. Kartëmonedhat ishin fshehur në një fund të rremë të një valixheje me sa duket bosh, siç njoftoi policia në Këln të premten. 24-vjeçari rumun u arrestua përkohësisht.

Ai kishte ardhur së fundmi nga Italia. Sipas informacioneve, oficerët e policisë federale janë vënë në dijeni të premten për dy shqiptarë në një terminal aeroporti. Burrat ishin dukshëm në kërkim të burrit me një foto në celular të rumunit. Kur ka mbërritur 24-vjeçari, efektivët kanë ndërhyrë. Një radiografi me rreze X e valixhes zbuloi paratë e falsifikuara të fshehura. 24-vjeçari duhej të dilte para gjykatës të premten.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME