Categories Sport

Shqiptari nga Mirdita shpallet kampion bote në “MMA”, Angli

Një kickbokser shqiptar i arteve marciale MMA është shpallur kampion bote në këtë kategori.

Ndue Lleshi nga Mirdita ka arritur ta marrë këtë titull në ndeshjen e zhvilluar në Birmingham, Angli.

Kickbokseri i ri nga Mirdita ka postuar në Facebook një status falënderues për të gjithë përkrahësit e tij.

Ndue Lleshi renditet si kickboksieri i 96-të mes 681 boksierëve aktivë në Irlandë, dhe Mbretëri të Bashkuar.

Ndue Lleshi shkruan:

Faleminderit për përkrahjen shqipeve ju jeni fitorja ime pa ju nuk valëvitet flamuri kuq e zi! #Albania #Mirdita #Orosh #Shmri.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi është shpallur kampione e Evropës në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë,…

LEXO ME SHUME