Categories Lajme

Shqiptari shpëton kinezen nga zjarri, ajo tenton të rifutet në banesë. Policia i zbulon drogë në shtëpi…

E shpëtuan nga zjarri, por përfundoi në pranga. Arsyeja? Kishte drogë në shtëpi. Është kjo historia e një 32-vjeçareje në Sesto San Giovanni, një zonë në Milano të Italisë.

Të dielën nga dritarja e dhomës së saj të gjumit doli tym. Për shkak të zjarrit në banesën e saj hyri një 58-vjeçar shqiptar i cili e gjeti të renë pa ndjenja. Ai arriti, së bashku me një fqinj tjetër, ta nxirrnin nga dhoma ku kishte nisur zjarri.

Pas kësaj të dy fqinjët arritën që të shuanin zjarrin. Por kur 32-vjeçarja nga Kina u përmend, dy fqinjët u hasën me një situatë të pazakontë. Ajo kërkonte të rikthehej në banesë.

Për këtë arsye ndërhynë edhe policët dhe zjarrfikësit që e penguan 32-vjeçaren kineze që të mos hynte në banesë. Por në një moment ajo mundi të futej në banesë para se të largohej ambulanca që ishte kujdesur për të.

Kjo sjellje e çuditshme e saj, u sqarua kur agjentët e policisë gjetën një qese me 213 gramë drogë në formën e kristaleve. Ata thonë se bëhet fjalë për një stimulant të fuqishëm që rrit aftësinë për të qëndruar zgjuar, por shkakton humbje të oreksit dhe simptoma të tjera serioze si sjellje të dhunshme apo çrregullime të personalitetit.

Gjatë kontrollit në shtëpi u gjetën edhe 950 gramë të tjera drogë të të njëjtit lloj. Gruaja në fjalë tha se e ruante drogën për persona të tjerë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME