Categories Kuzhina

Speca te mbushur

Speca te mbushur
6 speca
100 gr djathe te bardhe
50 gr djathe regato
150 gr – 200 gr salce kosi bio pa kripe
4 thelpinj hudher
3 luge gjelle vaj ulliri .
Djathin e bardhe e presim ne copa te imta dhe i shtojme edhe djathin regato te grire ne rende .
Shtojme salcen e kosin aty dhe perziejme mire .
Me pas shtojme vaj ulliri, hudhrat te prera imet dhe vazhdojme i perziejme mire .
Fillojme edhe mbushim specat dhe pasi i kemi mbushur te gjitha i presim dhe i rendisim ne nje pjate .
Ne i fund siper ju shtojme pak vaj ulliri dhe hudher .

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME