fbpx
Teknologji

Momenti kur një ndër veturat më të shpejta në botë arrin 205 km në orë

Parapagesat për klientët e interesuar për Chevrolet Corvette Stingray për vitin 2020 kanë filluar, por nëse po dëshironi më shumë performancë, Hennessey Performance tashmë është duke punuar në nxjerrjen e një super automjeti. Zyrtarisht,

C8 Corvette ka një shpejtësi të lartë prej 205 km për orë, në varësi të konfigurimit. Por, nuk është dashur shumë që konfiguruesi i Teksasit ë rrisë shpejtësinë e C8 Corvette në një shpejtësi mbi 330 km në orë, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Në një video , Hennessey e lanson C8 Corvette në Goma Kontinentale që testohen në Teksas, për të arritur një rekord të ri me shpejtësi të lartë me makinë. Duke instaluar një shter çeliku të pandryshkshëm dhe një sistem azotik, modeli i modifikuar u rrit në fuqi prej 490 në 650 kuaj-fuqi. Ndiqeni videon e mëposhtme për të parë momentin në fjalë.


Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button