Categories Sport

Tragjike/ Meksikë, Vritet me armë zjarri futbollisti, qëllohet 6 herë brenda fushës

Sergio Alberto Jáuregui, një futbollist bolivian, u vra të dielën e kaluar pasi u qëllua disa herë me armë zjarri teksa po luante një ndeshje miqësore në qytetin e Cuautla, Morelos, në Meksikë.

Sipas mediave meksikane, ngjarja raportohet të ketë ndodhur në orën 11:00 të mëngjesit të datës 28 janar 2024.

Sergio Jáuregui, 31 vjeç, ishte duke luajtur një ndeshje miqësore në lagjen Eusebio Jáuregui kur një person i paidentifikuar u fut në fushë dhe qëlloi 6 herë ndaj tij.

Pak minuta pas sulmit, shërbimet e urgjencës dhe ambulancat mbërritën në vendngjarje, por futbollisti kishte ndërruar jetë.

Pas publikimit të lajmit për vrasjen e ish-lojtarit bolivian, ekipi i Atlético de San Luis Rey shprehu ngushëllimet përmes një deklarate të shkurtër të publikuar në rrjetin social Facebook:

“Na vjen keq për vdekjen e ish-lojtarit tonë dhe kapitenit Sergio Jauregui që mbrojti ngjyrat e ekipit tonë në Torneo de los Soles. I dërgojmë ngushëllimet tona më të thella familjes së tij”.

Kush ishte Sergio Jáuregui?

Sergio Jáuregui Landivar ka lindur më 13 mars 1985 , në Santa Cruz de la Sierra, në Bolivi dhe ka luajtur si mbrojtës. Sipas mediave vendase në Meksikë, ai ishte pjesë e ekipit Arroceros de Cuautla, në të cilin u kthye në një nga figurat dhe idhujt kryesorë në Morelos, duke u pozicionuar si kapiten i skuadrës.

Në vitin 2015 ai doli në pension si lojtar profesionist për të filluar të lozte për skuadra të ndryshme “gjysmë-profesionale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME