Categories Politike

VIDEO\ Kandidati për Bashkinë Himarë takim në fshatin Piqeras

Piqerasi, Njësia Administrative – Lukovë, ka vetëm pak kohë që është pjesë e Bashkia Himarë, dhe si e tillë banorët e saj që jetojnë dhe punojnë në këtë fshat nga më veçantët të Rivierës Shqiptare, menjëherë e kanë prekur ndryshimin.

E gjitha kjo nëpërmjet të trajtimit me përgjegjësi të problematikave që ka komuniteti, të cilat u evidentuan edhe gjatë takimit tonë problemor që zhvilluam në Piqeras bashkë me z. Blendi Klosi – Drejtuesi Politik i Kryesisë së Partia Socialiste e Shqipërisë për Qarkun Vlorë dhe Deputetin e Bashkisë Himarë z. Vullnet Ruzhdi Sinaj, si dhe Strukturat Drejtuese të Partia Socialiste Himare.

Jemi të angazhuar totalisht për t’i dhënë zgjidhje në kohë reale të gjitha shqetësimeve që ka Piqerasi, ashtu si në të gjitha këto takime të cilat po zhvillojmë kudo në Qendrat e Banuara të Bashkisë Himarë, gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet lokale “Maj 2023”.

Do të rikthehem sërish në Piqeras në takimet që do të zhvillojmë derë më derë duke marrë përsipër angazhimin dhe detyrimin për zgjidhjen halleve dhe problemeve që ka ky fshat, si një detyrim për mbështetjen e pakursyer dhe votën PRO ecjes përpara të transformimit total që ndodh në Piqeras e kudo në Lukovë, Lumin e Vlorës, Himarë e gjithë Shqipërinë. Falenderim i përzemërt për mikpritjen Piqerasi! #VetëmPërpara #KurrëMëMbrapa #PiqerasiVoton #PartiaSocialiste

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Kërkesa e Zelenskyt për prodhim municionesh për Ukrainën, Rama: Të gjithë thanë po, jo vetëm Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar se vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë thënë…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Pse ishte Alex Soros në samit? Rama nuk ia kursen gazetares: Harroi të të pyeste ty

Është zhvilluar ditën e stome në Tiranë Samiti BE- Ballkani Perëndimor. Teksa është ezauruar e…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Shtyhet seanca për Belerin, avokati: Proces i montuar për të mbajtur Himarën

Shtyhet për në 5 mars seanca për Alfred Belerin, kryebashkiakun e pabetuar të Himarës. Në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Politike

Rama: Nuk duhet ta lëmë Rusinë të fitojë dhe Ukrainën të humbasë luftën!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në fjalën hapëse të samitit për Ukrainën në Tiranë se…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Meta akuzon policinë për dhunimin e protestuesve të 20 Shkurtit

Pak më parë, kryetari i Partisë së Lirisë,Ilir Meta, zhvilloi një konferencë për shtyp duke…

LEXO ME SHUME