Categories Lajme

Vlora, qyteti me shumë infektime/ Dyndje në qendra shëndetësore për shkak të Covid dhe të virozave

Në qendrat shëndetësore të bashkisë Vlorë vijon të jetë në rritje numri personave me infeksione virale por dhe të infektuarve me covid. Në qendrën shëndetësore numër 3 të lagjes 1 Maji rreth 40 është numri i vizitave të të miturve dhe rreth 100 numri i vizitave të të rriturve. Për shefen e shërbimit në këtë qendër, Rajmonda Zotaj nuk mungojnë rastet me Covid, përveç gripit të dimrit.

Puna e bluzave të bardha vështirësohet kur flitet për prindërit e të vegjëlve të cilët kundërshtojnë kryerjen e tamponit për Covid.

Të dielën Vlora ishte qyteti i parë me infektime pas Tiran. Gjithsej janë 1457 të sëmurë aktiv në qark, shumica e të cilëve referuar të dhënave mjekimin e marrin në kushte shtëpie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME