Categories Lajme

Vlorë/Zv.ministja e Mirëqënies Sociale, Prefekti i Qarkut Vlorë dhe drejtoresha e Shërbimit Social Shtetëror kanë zhvilluar dëgjesë me palët e interesuara

Përjashtimi i rasteve abuzime nga skema e përfitimit të Ndihmës Ekonomike ka bërë që sot të jenë përfitues familjet që janë më tepër në nevojë!

Vendosja e një administrori në cdo rajon bën këto familje të kenë marrdhënie të vazhdueshme me ta!  Cdokush mund të aplikojë për të përfituar ndihmë ekonomikë!  Integrimi i të papunëve në tregun e punës dhe asja ndaj formimit professional sjell rritje të mirëqënies së këtyre familjeve!

Bashkëpunim i vazhdueshëm midis institucioneve për të zgjidhur raste me natyrë specifike!
Përmirësim i vazhdueshëm i legjislacionit!

Zv.ministja e Mirëqënies Sociale, Prefekti i Qarkut Vlorë dhe drejtoresha e Sherbimit Social Shtetëror kanë zhvilluar dëgjesë dhe tryezë diskutimi me palët e interesuara për të sjellë sa më shumë bashkëpunim dhe fryte në punën në vazhdim!

Image may contain: 4 people, people standing, people sitting and indoor

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Image may contain: one or more people

Image may contain: 5 people, people sitting

Image may contain: 4 people, people sitting and indoor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME