Categories Politike

Vlorë/Genc Deromemaj flet për kandidaturën e tij për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike Dega Vlorë

Postimi i plotë në Facebook:

“Të dashur miq!
Më është dhënë mundësia për të kandiduar për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike Dega Vlorë.
Dua të falenderoj të gjithë anëtarët që kanë qënë pjesë e Proçesit te Ristrukturimit, dhe që nëpërmjet tij kanë propozuar emrin tim për këtë pozicion.
Një falenderim të vecantë, personal dhe institucional për mundësinë, të cilën e konsideroj një hap të madh në jetën time politike, dua ta bëj për Kryetarin e Partisë Demokratike Z. Basha. Me të prej kohësh kemi ndarë Ide rreth Forcimit të Strukturave në Partinë Demokratike.
Partia Demokratike është Shtëpia Politike ku Propozohen dhe Zhvillohen Vlerat.
Shpresoj që nëpërmjet votës tuaj, të më jepni mundësinë të punojmë sëbashku, nën lidershipin e Z. Basha, me të vetmin objektiv për ta bërë Partinë Demokratike sërish FITUESE!”

Image may contain: 1 person, smiling, standing, sky and outdoor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Marrëveshja për migrantët, Rama: Shqipëria qëndron bashkë me Italinë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pas ratifikimit nga Parlamenti të protokollit me qeverinë italiane,…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

KQZ ndan fondet për partitë politike për vitin 2024, sa para merr PS dhe PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka ndarë sot fondet e vitit 2024 për Partitë politike. Në…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Balluku hap TikTok dhe ‘falënderon’ gjobëvënësit: Më ndiqni se do të hedh video pikante

Belinda Balluku ka hapur një llogari të saj në rrjetin social TikTok. Në një reagim…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Rama: Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, interes strategjik i SHBA-së

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në konferencën me sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken vlerësoi…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Ilir Meta akuza qeverisë: Shqipëria mbytet me vaj palme dhe qumësht pluhur

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale…

LEXO ME SHUME